Header AD

Otobüs Simulator : Ultimate | Türk Yapımı Oyunlar #1Bugünden itibaren websitemizde Türk Yapımı oyunları tanıtma ve daha fazla kişiye ulaştırmak için böyle bir seriye başlamaya karar vermiş durumdayız.

Sizinde Türk yapımı oyununuz var ise iletişim kısmındaki maile gönderebilirsiniz.

Aslında son zamanların baya popüler oyunu Otobüs Simulator : Ultimate (Bus Simulator : Ultimate) ' i ücretsiz bir şekilde Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz. Oyunu çoğumuz duymuşuzdur veya oynamışızdır. Şu anda Google Play Store üzerinde ücretsiz popüler kategorisinde 3.sırada bulunuyor.

Oyundaki amaç kendi şirketinizi kurup, şehirler arası yolculuk yapıp yolcuları sağ salim varış noktasına götürmeye çalışmaktır. (Merak etmeyin kaza yapsanız bile yolcular ölmüyor :D) Ancak kaza yaptığınız zaman yolcular tepki verebiliyor ve mutluluk oranları düşebiliyor. Bizim farkettiğimiz olay mutluluk oranı düşmesine rağmen bize bir eksisi olmaması, bu oyunun bir eksiği olabilir burdan oyun sahiplerine duyurulur. Bu yazımızda hem oyunu tanıtıp hemde oyunun eksiklerini bildireceğiz ve oyunun gelişmesine hep birlikte yardımcı olacağiz. Oyundaki otobüsleri satın alabiliyor ancak geri satamıyorsunuz buda önemli eksiklerden bir tanesi ama ileride bu özellik oyuna eklenebilir.

Oyunda sefer yapıp ve para kazanıp yeni otobüsler,yeni ülke ve şehirler satın alabiliyorsunuz. Bu satın aldığınız şehirler hem yol mesafesi hemde farklı yol üzerinden gitmenizi sağlıyor. Bu şekilde oyundan sıkılmamış oluyorsunuz. Şu anda oyunda 13 adet farklı otobüs bulunuyor. Oyunda paralı gişeler bulunuyor ve ayrıca yolculuk esnasında hava durumu değişiklik gösterebiliyor. Ayrıca otobüsünüz görüntüsünü değiştirebiliyor ve isteğinize düzenleyebiliyorsunuz.

Oyunda radyo bulunmakta yolculuk yaparken radyo açıp canlı bir şekilde müzik dinleyebilirsiniz.

Benzininiz bittiğinde yol üzerinde benzinliğe girip benzin alabiliyorsunuz, aldığınız benzininiz parası şirketinizden kesiliyor. Ancak benzin almadınız ve yolun ortasında otobüsün benzini bitti bu durumda araç kontrolden çıkıyor ve yavaşca durmaya başlıyor ancak kaza yapma ihtimaliniz bi hayli artıyor. Size bir yardım geliyor ve benzini bu şekilde doldurabiliyorsunuz. Ancak yine yolcuların tepkisini almaktan kaçamıyorsunuz. Yolcularınıza ikramda bulunabilirve yolculuk sırasında mola verip yolcularınız yemek ihtiyacını giderebilirsiniz.

Yakın zamanda gelen güncelleme ile gelen Aşti otogarı ciddi anlamda gerçeğe çok benziyor. Ayrıca bu güncelleme ile gelen bir özellikte benziklikte otobüsünüzü yıkayabiliyorsunuz.

Oyunun en büyük özelliklerinden birisi ise Türkçe seslendirmesi olması, Türkçe navigasyon ve muavinin Türkçe olması oyunu zevkli olması açısından oyuna büyük bir artı katıyor.

Oyun şuanda hem Google Play Store ' da hemde App Store ' de yer alıyor.

Oyun değerlendirmemiz ;

Oynanabilirlik : 10
Grafikler : 10
Yapay Zeka : 8

Oyunu nereden indirecekseniz üzerine tıklayabilirsiniz.

Google Play Store - App Store
Otobüs Simulator : Ultimate | Türk Yapımı Oyunlar #1 Otobüs Simulator : Ultimate | Türk Yapımı Oyunlar #1 Reviewed by Furkan Çetin on 8/13/2019 01:08:00 ÖS Rating: 5

Hiç yorum yok

Post AD