Header AD

2019 İçin En İyi Pinterest Pin Boyutunu Kullanıyor Musunuz?


En iyi Pinterest Pin boyutunun ne olduğunu mu merak ediyorsunuz?

Pinterest işleri değiştiriyor ve Pinnerların kafası karışmış durumda.

Pinner ne yapacak? Peki, Pinterest’in ne dediğini görelim.

Pinnerları Kapsayanlar:

Son Pinterest Pin boyutu bilgisi.
Klasik Pim ölçülerine göre 2:3 - Çalışıyor mu?
Sitenizin yükleme sürelerini HIZLI tutarken büyük bir görüntüyü sabitleme.
Ve dahası!.
Pinterest'ten gelen bilgilerle sıklıkla GÜNCELLEME. En son: Ekim 2019

Bu önemli görsel pazarlama kaygısının “nabzının tutuyoruz” derim ve sizin için en son bilgilere sahip olduğumuzdan emin olabilirsiniz.

Pinterest Pin boyutları hakkında ne söylüyor?
Pinterest yıllardır optimal pim boyutunun 2:3 olduğunu söylüyor.

Bir süredir, bu 736 x 1104 pikselde oldu, ancak tıklandığında Pimin boyutunu küçülttüler. Şimdi 2:3 bir Pin asla 564 x 846'dan daha büyük görünmeyecek.

2018'de Pinterest 600 x 900 piksel tavsiye etti.

Şimdi Pinterest, 1000 x 1500 pikselin optimal olduğunu veya herhangi bir 2: 3 en boy oranı olduğunu söylüyor.

Pinterest için resim seçtiğinizde dikey düşünün. Formatların çoğu dikeydir ve geniş olduklarından daha uzundur. Tüm Pinleriniz için 2:3 en boy oranı kullanmanızı öneririz.

“En boy oranı” karmaşık görünebilir, ancak yalnızca bir görüntünün genişliğinden bahsetmenin bir yolu, yüksekliği ile karşılaştırıldığında. 2:3 en boy oranı, görüntünüzün genişliğinin ve yüksekliğinin olduğu anlamına gelir.

Örneğin, Pim, 1.000 piksel genişliğinde, 1.500 piksel yüksekliğinde olabilir. Resminiz bu oranın dışında olursa, kişilerin yayınlarında kesilebilir ve Pin'inizin tamamını göremezler.

Tüm bu görüntü boyutları 2:3 en boy oranını temsil ediyor ve Pinterest onaylı görünüyor.,


Şimdi hangi Pinterest Pin boyutunu kullanmalıyım?
Herhangi bir 2: 3 boyut Pinterest tarafından tavsiye edilir (aşağıdaki diğer seçeneklere bakın).

Okuyucularımızdan bazıları 564 genişlik x 846 yüksekliğin Pinterest platformuna yüklendikten sonra gerçekten daha iyi göründüğünü söyledi.

564 x 846'nın 2:3 büyüklüğünün en iyi sonucu verdiğini gördüm. Fikir, Pinterest’e “yeniden boyutlandırmaları” gerekmeyecek bir görüntü boyutu sağlamaktır. Çünkü yaptıkları zaman, bulanıklaştırma o kadar kötü ki kartların üzerindeki metinler okunamıyor.

Pinterest henüz 600 x 900'den daha az tavsiye etmedi. Aslında, bir konferansta daha büyük, daha yüksek çözünürlüklü görüntüleri tercih ettiklerini ve 1000 x 1500 olduğunu belirtti.

Bazı Pinners'ın söylediğini iddia etmesine rağmen, platformun aslında daha büyük görüntüleri tercih ettiğini gösteren herhangi bir kanıt görmedik.

Sitenizi, web sitenize blogunuzun içerik alanından daha geniş resimler yerleştirmenize karşı uyarırdım, çünkü bunlar sitenizi yavaşlatır. Google yavaş sitelerden nefret ediyor.

Bazı insanlar sitelerine küçük bir resim yerleştirecek, fakat Pinterest'te büyük bir resim yayınlayacaklar. Yüksek çözünürlüklü görüntüler için bir tutucuysanız, bunu deneyebilirsiniz. Bunu bu makalede daha da konuşmak için birkaç seçeneğe göz atalım.

Hızlı yüklenen bir web sitesi, Pinterest ve Google’dan trafik almak için kritik öneme sahiptir.

Kare görüntüleri Pinterest'e sabitleyebilir miyim?
Aynı Ağustos 2017 web seminerinde Pinterest hashtag'leri hakkında ortaya bir iddia attılar, kare görüntülerden de bahsettiler! Yıllardır 2:3 veya daha uzun boylu diyorlardı ve şimdi 2:3'e kadar kare söylüyorlar. (1/2 genişliğinde). Bu yeni bir iddia.

En iyi performans için kare görüntüleri doğru bulamadık.

Özellikle Pinterest için kare görüntüler oluşturmayın, ancak zaten varsa, bir tane olsun daha da kare görüntü oluşturmayın. Çalışıp çalışmadıklarını görmek için istatistikleri takip edin.

Bir kare Pin bu yıl 200 repins aldı. 2019'daki kare bir Pin için bu çok iyi bir değer.


https://tr.pinterest.com/oyungundemi

2019'da, Pinterest SADECE 2:3 oranını öneriyor:

İnsanların yayınlarında öne çıkacak yüksek kaliteli, dikey görüntüler kullanın. 2:3 en boy oranı öneririz (örneğin: 1000 x 1500 piksel). Diğer oranlar Pin'inizin düşmesine neden olabilir veya performansı olumsuz yönde etkileyebilir.

Aynı zamanda 2019’da blogcular hala uzun Pin boyutlarının onlar için en iyi sonucu verdiğini söylüyor!

kaynak : louisem
2019 İçin En İyi Pinterest Pin Boyutunu Kullanıyor Musunuz? 2019 İçin En İyi Pinterest Pin Boyutunu Kullanıyor Musunuz? Reviewed by Furkan Çetin on 11/19/2019 07:22:00 ÖS Rating: 5

Hiç yorum yok

Post AD